Badanie włosa i Trichoskopia Kraków

Trichoskopia to przeprowadzane przez trychologa badanie obrazowe skóry głowy i włosów analizerem trychologicznym. Klinika włosa Kraków, jaką prowadzimy, realizuje badanie, które jest całkowicie bezpieczne i bezinwazyjne. Urządzenie do badania wyposażone jest w różne skale powiększania oraz specjalistyczne źródła światła, dzięki którym otrzymujemy bardzo precyzyjny obraz skóry głowy i włosów. W powiększeniu 60x oraz 200x określa się stan skóry głowy, jej rodzaj, obraz naczyń krwionośnych, stan mieszka włosowego. W powiększeniu 1000x można dokładnie obejrzeć stan łuski włosa, a nawet zajrzeć do jego wnętrza.

Badanie włosa w Krakowie umożliwia ocenę kondycji skóry, określenie stopnia zaawansowania łysienia oraz gęstości rozmieszczenia mieszków włosowych, określenie wpływu stanu skóry na wypadanie włosów. Badanie skóry głowy Kraków to okazja, aby trycholog sprawdził, czy odrastają nowe włosy, jaka jest ilość pustych mieszków włosowych oraz czy mamy do czynienia z miniaturyzacją mieszka włosowego.

Trichoskopia w Krakowie stanowi podstawę do indywidualnej oceny stanu skóry głowy i włosów oraz określenia problemu skórnego. Po zbadaniu trycholog ustala indywidualny plan działania, który pozwoli przywrócić prawidłowy stan skóry, zahamować wypadanie włosów czy też pobudzić nowe włosy do odrostu.

Wypadanie włosów i badanie mikrokamerą, Klinika włosa Kraków

Trichoskopia w połączeniu z innymi badaniami, które obejmuje trychologia Kraków w naszej klinice, pozwala określić przyczyny wypadania włosów. Ocena stanu mieszków włosowych i ilości włosów wyrastających z jednego mieszka a także grubości łodyg umożliwia między innymi odróżnienie łysienia telogenowego od łysienia androgenowego czy też od sezonowego wypadania włosów. W wypadaniu włosów spowodowanym na przykład niedotlenieniem mieszków i złą kondycją skóry głowy lub słabym krążeniem z pomocą przychodzą zabiegi trychologiczne, które szybko pozwalają na uzyskanie doskonałych rezultatów. Badanie mikrokamerą pozwala ocenić, które zabiegi będą w danym przypadku najskuteczniejsze i powstrzymają wypadanie włosów. Badanie włosów i skóry głowy pozwala skupić się bezpośrednio na przyczynie problemu, dzięki czemu możliwe jest szybkie podjęcie działań mających na celu regenerację mieszków i pobudzenie włosów do odrostu.

Trichoskopia – przebieg badania

Badanie włosów i skóry głowy mikrokamerą jest nieinwazyjne i całkowicie bezbolesne. Może być przeprowadzanie u osób w każdym wieku. Trycholog dokonuje oceny stanu skóry głowy i włosów, analizując obraz z kamery widoczny na ekranie, który jest widoczny również dla pacjenta. Specjalista omawia dokładnie wyniki badania i zaobserwowane cechy trichoskopowe. Okresowe powtarzanie badania po wdrożeniu terapii pozwala ocenić jej efekty i na bieżąco obserwować zachodzące zmiany. Klinika włosa Kraków Esteticderm dysponuje nowocześnie wyposażonym gabinetem trychologicznym, w którym nasi klienci mogą poznać stan swoich włosów i skóry głowy, poddać się specjalnie dobranym zabiegom, w tym także karboksyterapii Kraków oraz poznać zasady prawidłowej pielęgnacji.

Jak przygotować się do badania trychologicznego w klinice trychologii w Krakowie?

  • Nie myj głowy na 24 godziny przed badaniem,
  • Nie nakładaj żadnych środków na skórę głowy i włosy (środki do stylizacji, suchy szampon, włókna keratynowe, itp.),
  • Zabierz aktualne wyniki badań krwi (jeśli takie posiadasz).
Zarezerwuj wizytę online

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie

Zamknij