Leczenie łysienia Kraków

Łysienie jest to gwałtowna lub stopniowa utrata włosów, często bez równoczesnych schorzeń na skórze głowy. Leczenie łysienia Kraków to nasza oferta skierowana do osób, które zmagają się z nadmiernym wypadaniem włosów. Włosy przerzedzają się w charakterystycznych miejscach dla schorzenia, jakim jest łysienie androgenowe. Mamy do czynienia z miniaturyzacją mieszków włosowych, a mianowicie skróceniem okresu anagenu, czyli wzrostu włosa. Wówczas z mieszków włosowych w miejsce utraconego włosa wyrasta włos coraz słabszy, krótszy i cieńszy, który w końcowym etapie łysienia przyjmuje postać meszku. W zaawansowanym łysieniu mieszki włosowe całkowicie zanikają. Leczenie Kraków przeprowadzamy, biorąc pod uwagę wszystkie aspekty życia i predyspozycje genetyczne pacjenta. Kolejnym typem łysienia, z którym spotykamy się w naszej codziennej pracy, jest także łysienie plackowate. W naszym gabinecie w Krakowie wykonujemy zabiegi naświetlania laserem excimerowym, który stanowi jedną ze skuteczniejszych metod leczenia łysienia plackowatego. Często możliwy jest całkowity odrost utraconych włosów. Charakter trwały natomiast ma tak zwane łysienie bliznowaciejące, które jesteśmy w stanie rozpoznać podczas badania skóry głowy mikrokamerą. W przypadku tego typu łysienia im wcześniej zostaną podjęte działania mające na celu zatrzymanie tego procesu, tym większe szanse na uratowanie mieszków włosowych przed zabliźnianiem.

Łysienie androgenowe

Leczenie łysienia androgenowego Kraków opiera się przede wszystkim na działaniu antyandrogennym (blokery Dihydrotestosteronu) oraz stymulowaniu włosów do odrostu za pomocą preparatów poprawiających mikrokrążenie skóry. Łysienie androgenowe u mężczyzn rozpoczyna się zazwyczaj od kątów czołowych, czyli tak zwanych zakoli i czubka głowy natomiast u kobiet możemy obserwować poszerzający się przedziałek. Niekiedy przy tego typu łysieniu obserwujemy współistniejące łojotokowe zapalenie skóry głowy, bądź łupież tłusty.  Przyczyną łysienia androgenowego może być podwyższony poziom androgenów, jednak najczęściej są to uwarunkowania genetyczne, które powodują nadwrażliwość mieszków włosowych na androgeny, mimo że ich poziom mieści się w granicach normy. Jest jeden z częściej spotykanych rodzajów wypadania włosów obserwowany w naszej klinice w Krakowie występujący zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Zakłada się, że hormon męski testosteron jest metabolizowany przez enzym 5α-reduktazę do dihydrotestosteronu. Ten zaś jest odpowiedzialny za miniaturyzację mieszka włosowego, czyli zmniejszenie ukrwienia, spowolnienie wzrostu i ostatecznie jego zanik.

Lecz i spowalniaj łysienie – Kraków – Esteticderm

Najważniejszym krokiem w postępowaniu przy łysieniu jest wykonanie odpowiednich badań krwi, które pozwolą wykluczyć choroby czy też zaburzenia hormonalne, które mogą stanowić przyczynę wypadania włosów. Leczenie w Krakowie obejmuje konsultację z trychologiem i wykonanie badania mikrokamerą (Trichoskopia). Stanowią one podstawę do oceny stopnia zaawansowania łysienia oraz ogólnego stanu skóry głowy. Jeżeli pacjent zgłosi się odpowiednio wcześnie, możliwe jest zahamowanie łysienia. Leczenie w Krakowie będzie wtedy obejmować również opóźnienie postępowania tego procesu. Zalecone środki do stosowania przez pacjenta oraz kuracje mogą przynieść bardzo dobre rezultaty. Należy jednak pamiętać o tym, że jeżeli przyczyną łysienia są czynniki genetyczne, należy cały czas odpowiednio dbać o skórę głowy a kuracje powtarzać. Pozwoli to spowolnić wypadanie włosów oraz na bieżąco stymulować je do odrostu. Najlepiej sprawdzającymi się zabiegami z zakresu trychologii Kraków, są Plasma Complex oraz Mezoterapia Igłowa skóry głowy.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie

Zamknij