Utrata około 100 włosów dziennie to fizjologiczna norma, jednak jeżeli widzimy, że tracimy ich znacznie więcej warto udać się do specjalisty. Wypadanie włosów jest najczęstszą przyczyną wizyt w gabinecie trychologicznym – dotyka zarówno kobiet jak i mężczyzn w różnym przedziale wiekowym.
Co może być przyczyną wypadania włosów?
Ciężko jednoznacznie określić przyczynę wypadania włosów- jest to sprawa indywidualna, każdy przypadek jest inny. Powodem mogą być nawet niewłaściwe kosmetyki do codziennej pielęgnacji -wydawałoby się to banalne, a jednak mogą wywołać podrażnienie skóry, wysuszenie, łupież czy łojotok a w konsekwencji osłabienie cebulek i wypadanie włosów. Należy zwrócić uwagę na to co wcieramy w skórę głowy- często substancje chemiczne będące składem niewłaściwego preparatu mogą uzależnić skórę od ich stosowania i znacznie pogorszyć jej stan po ich odstawieniu.
Przyczyna może tkwić jednak głębiej, dlatego w pierwszej kolejności należy wykonać odpowiednie badania krwi, aby sprawdzić poziom hormonów lub mikroelementów. Utrata włosów może być jedynie konsekwencją poważniejszych dolegliwości, których nie należy bagatelizować. Dlatego po dokładnym skontrolowaniu stanu organizmu można zacząć działać.
Co może pomóc w poroście nowych włosów?
Jest wiele sposobów na to, aby zdecydowanie poprawić stan skóry głowy, zatrzymać wypadanie i zastymulować wzrost nowych włosów. Należy zacząć od odpowiednich preparatów do codziennego użytku, diety i ewentualnego włączenia suplementacji. Do tego dochodzą zabiegi w gabinecie trychologicznym, które mają za zadanie wzmocnić cebulki, pobudzić mieszki będące w stanie uśpienia, odżywić skórę i w konsekwencji zagęścić włosy. Niewątpliwie jednym z najlepszych rozwiązań jest osocze bogatopłytkowe, które przynosi świetne rezultaty- oczywiście trzeba uzbroić się w cierpliwość ponieważ jeden zabieg nie wystarczy. Należy wykonać serię od 4-6, a na efekty poczekać nawet do kilku miesięcy od zakończonej kuracji. Dużym plusem zabiegu jest to, że można go bez obaw wykonać praktycznie u każdego, ze względu na to, że wstrzykiwane osocze pochodzi z naszej własnej krwi. Nie ma tutaj ryzyka wystąpienia reakcji niepożądanych czy też alergii. Kolejnym sposobem w walce z utratą włosów jest mezoterapia igłowa lub mikroigłowa. Podobnie jak w przypadku osocza konieczne jest wykonanie serii zabiegów, aby uzyskać zadowalające efekty. Zabiegi te są w stanie zatrzymać wypadanie i spowodować znaczne zagęszczenie włosów.
Od czego zacząć?
W pierwszej kolejności należy zgłosić się do trychologa na konsultację i badanie skóry głowy mikrokamerą. Specjalista pomoże określić przyczynę, nakieruje oraz dobierze indywidualną kurację.
Przejdź do Instytutu Trychologii
Beata Bodziechowska – trycholog, kosmetolog. Specjalista z zakresu diagnostyki i kuracji schorzeń skóry głowy i włosów. Instytut Trychologii EsteticDerm, Kraków
Comments are closed.