Łuszczyca skóry głowy

Łuszczyca jest przewlekłą chorobą immunologiczną. Przyczyny jej powstawania nie są do końca znane, jest ona uwarunkowana genetycznie. W zdrowo funkcjonującej skórze proces przemiany (odnowy) komórkowej trwa około 30 dni, natomiast przy łuszczycy czas ten wynosi nawet do 4 dni. Nowe komórki bardzo szybko dojrzewają, a te stare nie nadążają się złuszczać. Powoduje to zgrubienie naskórka i występowanie nawarstwionych, twardych łusek. Na powierzchni skóry zgrubiałe łuski mogą stanowić zarówno martwe jak i żywe komórki, dlatego zmiany łuszczycowe często są zaczerwienione i przekrwione. Łuszczycy towarzyszy uporczywy świąd. W większości przypadków występuje na łokciach, kolanach i owłosionej skórze głowy i towarzyszy jej rozległy stan zapalny.

Łuszczyca nie jest chorobą zakaźną. Mimo tego, że jest to choroba nieuleczalna można ograniczyć jej objawy i nawroty do minimum, tak by nie stanowiły żadnego dyskomfortu. Najważniejsze jest działanie synergiczne: oprócz specjalistycznych preparatów do stosowania na skórę należy zadbać o odpowiednią dietę i tryb życia. Czynnikami nasilającymi objawy łuszczycy są: stres, wyziębienie lub przegrzanie organizmu, infekcje układu moczowego oraz odpornościowego, próchnica, stany zapalne w organizmie.

Kuracje lecznicze w naszym Instytucie Trychologii oraz zalecane przez nas preparaty są w stanie znacznie ograniczyć wykwity łuszczycowe oraz zmniejszyć dyskomfort.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie

Zamknij