Wielu z nas słyszało już o zabiegach medycyny estetycznej w walce z problemami wypadania włosów. Niestety, nakłuwanie skóry głowy nie jest dla wszystkich. Jednych dyskwalifikują problemy zdrowotne, innych strach przed igłą. Wtedy z pomocą przychodzą terapie trychologiczne.
Na czym polega ten tajemniczo brzmiący zabieg?
Przede wszystkim terapię dobieramy indywidualnie do potrzeb pacjenta. Terapie różnią się w zależności od problemu. Podstawą procedury jest działanie prądami d’Arsonval’a. Zabieg polega na dezynfekcji skóry za pomocą ozonu. Gaz ten ma działanie bakterio i grzybobójcze. Ponadto zabieg działa niczym elektryczny masaż skóry głowy pobudzający wzrost włosa, dodatkowo zauważalnie ogranicza łojotok. Następnie na skórę głowy nakładane są odpowiednio dobrane preparaty. Wspólnym mianownikiem każdego zabiegu jest peeling skóry głowy, który powoduje rozpuszczenie warstwy rogowej naskórka, a co za tym idzie ułatwia penetrację składników aktywnych oraz poprawia dotlenienie mieszka włosowego. W zależności od schorzenia, na skórę pacjenta nakładamy preparaty przeciwbakteryjne, nawilżające, ograniczające produkcję łoju i stymulujące wzrost włosa. Nie zapominamy też o
łodygach włosa – poprawiamy ich nawilżenie przy pomocy masek trychologicznych oraz naturalnej keratyny, odbudowującej strukturę włosa. Kolejnym etapem jest sauna parowa, podczas której intensywna produkcja pary wodnej oraz wyższej temperatury znacząco poprawia wchłanianie preparatów, poprawia też nawilżenie skóry głowy i włosów. Po 20- 30 minutach preparaty są zmywane ze skóry za pomocą odpowiednio dobranego szamponu, który ma zintensyfikować efekt leczniczy procedury. Na sam koniec aplikujemy preparaty odżywiające skórę głowy i chroniące przed działaniem wysokiej temperatury podczas suszenia włosów.
Korzyści?
Jakie efekty można uzyskać po wykonaniu serii terapii?
Wzmocnienie włosów.
Zaprzestanie wypadania włosów.
Zmniejszenie łojotoku.
Poprawa nawilżenia skóry głowy i włosów.
Zmniejszenie świądu, pieczenia czy dolegliwości bólowych skóry głowy.
Zniwelowanie łupieżu.
Zmniejszenie objawów łuszczycy i łojotokowego zapalenia skóry głowy.
Dla kogo dedykowana jest terapia?
Terapie najlepiej dobrać jest z pomocą trychologa, który po badaniu skóry głowy, dobierze odpowiednie procedury. Generalnie jeśli zmagasz się z: wypadaniem włosów, łupieżem, łojotokowym zapaleniem skóry głowy, AZS, łuszczycą, łojotokiem czy odwodnioną skórą głowy, terapia jest jak najbardziej dla Ciebie! Najlepsze efekty uzyskują pacjenci wykonujący systematycznie, czyli co tydzień serię 4-6 terapii. Warto połączyć jest kuracje gabinetowe wraz z odpowiednią pielęgnacją domową oraz suplementacją zaleconą przez trychologa.
Przejdź do Instytutu Trychologii
Aleksandra Laszczak – trycholog, kosmetolog. Specjalista z zakresu diagnostyki i kuracji schorzeń skóry głowy i włosów. Instytut Trychologii EsteticDerm, Kraków
Comments are closed.