Na rynku dostępne są przeróżne preparaty, wcierki przeciw wypadaniu włosów. Jednak niekiedy to może być za mało. W niektórych sytuacjach trzeba działać znacznie mocniej i głębiej jeżeli chcemy cieszyć się pięknymi i gęstymi włosami. Rewolucyjnym rozwiązaniem w większości przypadków okazuje się karboksyterapia.
Na czym polega zabieg?
Dwutlenek węgla jest stale obecny w ludzkim organizmie. Pierwsze zabiegi z wykorzystaniem tego dobrze znanego nam gazu wykonano w 1932 roku w celu leczenia zaburzeń krążenia. Obecnie karboksyterapia wiedzie prym wśród zabiegów medycyny estetycznej. Zabieg polega na śródskórnym podaniu dwutlenku węgla za pomocą iniekcji. Oprócz bardzo dobrych właściwości na tkankę tłuszczową, cellulit czy rozstępy, karboksyterapia przynosi świetne rezultaty w hamowaniu i odwracaniu procesu wypadania włosów oraz łysienia.
Jak to się dzieje, że karboksyterapia jest w stanie cofnąć proces łysienia czy wypadania włosów?
Dwutlenek węgla podany śródskórnie wywołuje poszerzenie się naczyń krwionośnych, w związku z czym w organizmie tworzone są nowe kapilary. Powstawanie nowych naczyń włosowatych powoduje poprawę ukrwienia, a w konsekwencji lepsze odżywienie, dotlenienie i regenerację mieszków włosów. Ponadto dwutlenek węgla wykazuje zdolności uwolnienia czynników wzrostu, które oprócz tego, że wpływają na szybszą regenerację tkanki, stymulują mieszki włosowe do produkcji nowego włosa.
Najlepszy efekt widoczny jest po miesiącu od zastosowaniu serii 6-12 zabiegów w odstępach około jednego tygodnia. Włosy przestają wypadać, a z aktywnych mieszków wyrastają nowe. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, a jedynym powikłaniem mogą być niewielkie krwiaki na skórze głowy.
Przejdź do Instytutu Trychologii
Aleksandra Laszczak – trycholog, kosmetolog. Specjalista z zakresu diagnostyki i kuracji schorzeń skóry głowy i włosów. Instytut Trychologii EsteticDerm, Kraków
Przeczytaj o badaniu skóry głowy i włosów tutaj.
Comments are closed.